Ensar’da Kalemler Yarışıyor

Genç Ensar Rize Temsilciliği yeni bir yarışma daha düzenlemeye hazırlanıyor.


 Genç Ensar Rize Temsilciliği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi genelinde düzenleyeceği “Ensar’da Kalemler Yarışıyor” yarışmasında öğrencileri önemli ödüller bekliyor.
 
Konuyla ilgili Genç Ensar Rize Temsilcisi Rumeysa Nur Kasap özel açıklamalarda bulundu. Manevi değeri olan hassas konular belirleyerek yarışmayı düzenlediklerini belirten Kasap “Bana Ustanı Anlat, Evlattan Ecdada, Memleketim, Ensar’lı Olmak, Şükür ve Sabır konularında öğrenci arkadaşlarımızın duygu dünyalarında yer alan o güzel kelimeleri yazıya dökmelerini istedik. Yarışmaya katılacak olanlar diledikleri konularda diledikleri türde (Öykü, Deneme, Şiir vb.) yazılar yazabilir. Bu yarışmayı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde tertipledik. Yani Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde eğitim gören her öğrenci yarışmaya katılabilir.” dedi.
 
Kasap, yarışmada her konuda birinci olan kişini Ensar Vakfı Rize Şubesi’nce burs ile ödüllendirileceğini belirtirken, yarışmaya son başvuru tarihinin 25 Şubat 2018 olduğunu hatırlattı.
 
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencisi olan Rumeysa Nur Kasap, Genç Ensar’ın kuruluş süreci ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Üniversiteye başladığından itibaren Ensar Vakfı ile iç içe olduğunu belirten Kasap, “Vakfımızın daha önceki birçok projelerinde yer almıştım. Ekim 2017’de Genç Ensar Rize’yi kurduk ve çalışmalarımıza başladık. Benim başkanı olduğum komisyonda 8 birim başkanı ve başkan yardımcısı mevcut. Ensar Vakfı Rize Şube’mize bağlı yurtlarımızın tüm öğrencilerini üyemiz olarak görüyorum. Ensar’da kalmayan öğrencilerimize de kapımızın açık olduğunu gönül rahatlığıyla belirtmek isterim.” şeklinde konuştu.
 
Milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik oluşturmayı hedeflediklerini belirten Kasap “Üniversite dönemini sadece akademik bilgi alarak değil, kendimizi birçok yönde geliştirmek, en önemlisi de gönül bağı kurarak geçirmeyi istiyoruz. Özellikle yurtlarda boş geçen zamanları değerlendirmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Sosyal, kültürel ve toplumsal konularda birçok etkinliğe imza attıklarını ve toplumun değerlerini hayatlarına iyi bir şekilde yansıtarak topluma faydalı bireyler olmayı ve yetiştirmeyi amaç edindiklerini sözlerine ekleyen Genç Ensar Rize Temsilcisi Rumeysa Nur Kasap, “Bizim bu çalışmalarımıza maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Sayın Fethullah Şen’e çok teşekkür ediyoruz. Bizlerin her zaman yanında oldu ve geçtiğimiz hafta yurtlar arası düzenlediğimiz Münazara Yarışması’nın final gecesinde yaptığı konuşma ile bizleri onurlandırdı. Onların takdirini kazanmak bizim için önemli. Bu faaliyetlerin belirli maddi desteğe, en önemlisi de manevi desteğe ihtiyacı vardı. Bir teşekkür ve tebrik mesajı bize yetebilirken, Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Sayın Fethullah Şen’e bize bunun kat kat fazlasını verdi.” açıklamasında bulundu.
 
Genç Ensar Rize Temsilciği tarafından Ensar Vakfı Rize Şubesi’ne bağlı yurtlar arasında düzenlenen Münazara Yarışması’nın finalinde kazananlar Ensar Vakfı Rize Şubesi tarafından Umre ile ödüllendirilmişti.