pendik escort

Ak Partinin Yeni Seçim Beyannamesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin ATO Congresium'da düzenlenen Seçim Beyannamesinde asgari ücretin 1300 lira olacağını söyledi.

Ak Partinin Yeni Seçim Beyannamesi

CHP, HDP ve MHP'den sonra AK Parti, seçim beyannamesini bugün açıklıyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin ATO Congresium'da düzenlenen Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'nda asgari ücretlilerle ilgili müjdeyi verdi.

Davutoğlu: "Asgari ücret bin 300 TL olacak. Enflasyon oranına göre artacak.

Polislerimizin 2.200 olan ek göstergelerini 3000'e çıkaracağız. Askerlerimizle ilgili de bir çalışma yürütülüyor.Taşeron işçileri kamuda istihdam edeceğiz." dedi. 

TAAHHÜTLER
Biz bu vaatleri masa başında hazırlamadık. Sahaya indik halkımızı dinledik. Aile ve çocuklara dönük olarak vaatlerimiz: Güçlü bir toplum için çocuklarımıza sahip çıkmamız gerektiğini biliyoruz. Ailenin ve çocukların korunmaları için sosyal yardıma ihtiyacı olan bütün vatandaşlarımıza yetişmek için Aile Sosyal Destek Programı (ASTEP)'i harekete geçiriyoruz. Bu konuda kültür sanat TV programlarını teşvik edeceğiz.

ANNELERE MÜJDE
Ev almak için hesap açan vatandaşımıza yüzde 15 destek sağlayacağız. Bütün annelerimize ilk çocuk için 300, ikinci için 400, üç ve üzeri için 600 lira hediye edeceğiz. Şu ana kadar 265 bin 782 anneye ödemeyi yaptık.

YERLİ ANİMASYONLAR
Yerli ve milli bilgisayar oyunlarının animasyonların ve masallarımızın çocuklarımızın bilinçlerine yerleşmesi için çalışmalar yapacağız.

KADIN GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK DESTEK
Kadın girişimcilerin, 100 bin TL'ye kadar 5 yıllık vadeli kredileri için yüzde 85 oranında kefaret imkanı sağlayacağız. Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçen sürelerin memuriyet kıdemi izni şeklinde değerlendireceğiz.ANNELER ÇOCUKLARIYLA BERABER
İlk çocukta 2 ay, üçüncüde 4, ay üçüncü çocukta 6 ay yarım gün çalışacak anneler tam ücret alacaklar. Günün yarısı işte diğer yarısı çocuklarla geçecek. Biz burada kadınlarımızın annelik ile meslek arasında bir tercih yapmasını istemiyoruz. Bu süreden sonra kadınlarımız hala çocuklarının yanında kalmak isterlerse çocukların eğitim yaşına kadar yarı zamanlı çalışabilecekler. Kadına yönelik şiddete karşı olarak yeni çalışmalar gerçekleştireceğiz

GENÇLERE BİRBİRİNDEN BÜYÜK MÜJDE
Seçilme yaşını 18'e indireceğiz. Gençlerimize sınırsız ücretsiz internet erişme imkanı getiriyoruz. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin liraya kadar destek sunma imkanı getiriyoruz. Bakın kredi değil, 50 bin lira karşılıksız destek. Cebine 50 lira konacak ve diyecek ki buyur. Eğer bu yetmiyorsa 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. Gençlerimizin kullanacakları 100 bin lira kredi için yüzde 85 oranında kefalet imkanı sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Bu hem işçiye hem iş verene destektir. Gençlerin istihdamının bu derece desteklendiği dünyada örnek yoktur. Gençler ya kendi işini kursun, ya da bir işe avantajlı müracaat etsin.

GENÇDES KURULACAK
Lise mezunu gençlerimizin 2 yıl boyunca genel sağlık sigortalarını sağlayacağız. Gençlerimizin orta öğretimden yüksek öğretime geçişte hayat planlaması için çalışmalar yapacağız .GeçDes diye bir birim oluşturuyoruz. Kısa film, ilk film, dergi, sportif faaliyetlerine karşılıksız destek vereceğiz. Her şeye engel olursunuz da aşkın önüne geçilmez. Evlenmek isteyenlere çeyiz hesabı çalışması başlatacağız. Çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzde 20 si oranında devlet destek verecek.

ENGELLİLER İÇİN ENGELLİ YAŞAM MERKEZİ
Engelli vatandaşlarımızın bizim dönemde ne kadar büyük, devrim mahiyetinde imkanlara kavuştukları herkesin malumudur. Engelsiz bir hayat için gerekli her türlü alt yapıyı oluşturacağız. Görme ve ortopedik engelli için gerekli teknolojik çalışmalar yapacağız. Engelli genç ve çocukların kısa süreli gündüz ve yatılı bakımı için Engelli Yaşam Merkezi kuruyoruz.

EMEKLİLER İÇİN DEVRİM GİBİ ÇALIŞMALAR
Mübarek emeğiyle ülkeye katkı sağlayan emeklilerin bir talebini dinleyelim. 1100 liranın altında maaş alan işçi ve bağkur emeklilerimize yılda 1200 lira ek zam yapıyoruz. Emekli memur maaşlarını da düzenledik. Şimdi bütün emeklilerimize ayda 100 yılda 1200 lira takribi durumuna göre yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun. Bu da refah düzeyinin yükseltilmesi anlamda önemli. Tarım emeklileri hariç, 1000 liranın altında maaş alan hiçbir emekli kalmayacak. BağKur emeklilerimiz ise 884 liraya ulaşmış olacak.

Yüzde 15'ten yüzde 10'a indirdiğimiz BağKur sigortamızın sosyal güvenlik primi kesintisini tamamıyla ortadan kaldırıyoruz. TOKİ evleri ile emeklileri ve asgari ücretlileri konut sahibi yapacağız. Herhangi bir emeklimiz 250 TL ile ev sahibi olabilir.

Esnafımıza 30 bin TL'ye kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz. Sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi fabrikası yapılacak. Esnafımızın yıllık 8 bin liraya kadar hesaplanan vergisini almayacağız. 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz.

ÇİFTÇİLERE MÜJDE
Birincisi, yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin liraya kadar karşılıksız destek vereceğiz. Arazilerini birleştirmek suretiyle büyük ölçekte tarım oluşturan üreticilerimize destek sağlayacağız. Basınçlı sulama sistemini yaygınlaştıracağız. 2019'a kadar 10 milyar araziyi tarıma elverişli hale getireceğiz.

EĞİTİM ALANINDA VAATLER
Tüm okullarımızda tam gün eğitim ve öğretime geçilmesini sağlayacağız. Fatih Projesi aracılığı ile tüm öğrencilere nitelikli eğitim alt yapısı oluşturacağız. Eğitim dışında kalanlara imkan sağlayacağız. Orta öğretimi bitiren her öğrencimizi bir spor dalında veya bir müzik ensturmanı dalında eğitim almasını sağlayacağız. Öğrencilerimiz üzerindeki sınav baskısını azaltmak amacıyla sınavların yılda birden çok yapılmasını temin edeceğiz. Bundan sonra üniversiteye geçiş sınavları yılda 1 kez değil, her aşamada öğrencilere fırsat verebilecek şekilde 2 mümkünse 3 kez yapılacak. Öğrencilere ücretsiz müze kartı verilecek, bazı dersler buralarda yapılacak.

SAĞLIK ALANINDAKİ MÜJDELER
Sağlık çalışanlarına karşı şiddetin önlenmesi ve saygınlıklarının korunması için çalışmalar. Yurt genelinde 26 sağlık bölgesinde şehir hastanelerimizi hizmete açacağız. Önümüzdeki dönemde hastanelerimizdeki nitelikli yatak oranını yüzde 90'a çıkaracağız. İhtiyaç sahibi her bir vatandaşımızın evinde bakım hizmetini sağlayacağız. Uyuşturucu bağımlılarına yönelik tedavi çalışmaları yapacağız. Bir milyon bisikletle sağlıklı yaşam programını başlatacağız. Bazı kanser türleri olmak üzere erken teşhis çalışmalarını çoğaltacağız.

"ASGARİ ÜCRET BİN 300 LİRAYA ÇIKARILACAK"
Önümüzdeki dönemde asgari ücreti bin 300 liraya çıkaracaklarını ifade eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu,"Bütün emeklilerimizi kuşatacak şekilde yılda bin 200 lira ek zam yapıyoruz. 7 Haziran öncesinde verdiğimiz söz, gelir adaletini sağlayacak şekilde emeklilerimizin alt gelir tabakasının seviyesini yükseltmişti. Yani bin liraya kadar olan emeklilerimize 100'er lira, bin 100 liraya kadar olanları bin 100'e tamamlamıştık, bir gelir düzeltmesi yapmıştık. Şimdi bütün emeklilerimize, hepsine ayda 100, yılda bin 200 lira. Yani takribi durumuna göre bir veya bir buçuk maaş ölçeğinde yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu şunları kaydetti:

"Önümüzdeki dönemde esnafımıza düşük faizli kredi uygulamamıza devam edeceğiz. Ayrıca 30 bin Türk lirasına kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz. KOBİ'lerin finansmana erişimini artırmak amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri tümüyle kaldıracağız. Emek yoğun sektörlerde yatırımcıların talebi halinde, çok önemli, sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi karşılıksız fabrika yapacağız. 51 ilimizde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta primi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz. Bu imkandan 251 bin küçük işletmenin yararlanmasını sağlayacağız."

"Üç katlı büyük İstanbul Tüneli Projesi. Günde 6,5 milyon vatandaşımızın kullanacağı bu proje, toplam 9 farklı raylı sistemi birbirine bağlayacak, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin trafiğine nefes aldıracak. Dünyada ilk üç katlı tüneli inşallah İstanbul'a armağan edeceğiz."

Tüm okullarda tam gün eğitim öğretime geçilmesini sağlayacaklarını bilrine AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, "İkili eğitim öğretim kalmayacak, öğrencilerimiz üzerindeki sınav baskısını azaltmak amacıyla, yükseköğretime geçişteki sınavların yılda birden çok yapılmasını temin edeceğiz" dedi.

"YASSIADA DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASI'NA DÖNÜŞTÜRÜLECEK"

Seçim beyannamesini açıklayan Davutoğlu, "Yüzlerce proje arasında özellikle önem verdiğimiz bir proje bölümünde de mührü vurmak istiyoruz. Bu da Demokrasi ve Özgürlükler Adası Projesi. Demokrasimize kara bir leke gibi yapışan Yassıada Mahkemeleri'nin kurulduğu Yassıada ve Sivriada farklı bir yaklaşımla ele alınarak, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na dönüştürülecek. Bu kapsamda müzeler, kongre merkezi, konferans salonu, restoranlar ve konaklama tesisleri gibi tesisler inşa edilecek. Yassıada ile Sivriada'da oluşacak bu kompleks, dünyanın önemli barış görüşmelerinin yapıldığı barış adaları haline dönüştürülecek inşallah" dedi.

-- Silvan'da 5 milyar TL karşılığında 200 bin hektar alanın sulandırılması sağlanacak. Böylece arazi daha değerli olacak, 200 bin insanımıza istihdam sağlanacak. PKK'ya inat Silvan'daki bu projeleri tamama erdirecek, Doğu'ya ve Güneydoğu'ya huzuru getireceğiz. Mersin-Artvin nükleer enerji projesinin gelişmesi sağlanacak. Sinop Nükleer Enerji Santralı projesinin maliyeti 22 milyar dolar. Her bir proje Türkiye'nin milli ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Karapınar Endüstri İhsisas projesiyle en büyük güneş enerji santrali kurulacak.

- Yerli marka otomobil üretimi için Ar-Ge başta olmak üzere gerekli çalışmalar sürdürülecektir.
- Hürkuş, Atak helikopter, Altay projesi ve gemi projeleri en kısa sürede tamamlandırılmak üzere sürdürülüyor.
- Yerli bölgesel uçak projesi sürdürülüyor. 2023 yılında Türk semalarında hem yerli muharip uçaklar hem de yolcu uçakları uçacak. Türksat 6A ile kendi haberleşme sistemimizi kuracağız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara yolu, 95 km'lik otoyol ve 3. köprü projesinin maliyeti 2,5 milyar dolard


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner405

banner404

banner408banner409