pendik escort
THY GÖKLERİ FETHEDECEK
 1933 yılında 5 uçak ve 27 koltuk kapasitesi ile havada ilk adımlarını atan THY, son 10 yılda adeta uçuşa geçerek inanılması güç bir başarıya imza attı. Hedefte ise 400 uçaklık dev filo ile 2020 yılında gökleri fethetmek var...

Kenan Biter   Ferhat  'in haberi

O  'nin en   büyüyen şirketlerinden biri… 10 yıl önce yıllık 1,5   ciro, 65    yıllık 10 milyon     kendi halinde bir şirket olan Türk     ( ) şimdilerde yılda 13   aşan cirosu, 235       filosu   10 yılda 4 kat birden arttırdığı 40 milyonun üzerindeki   sayısı   rakiplerine adeta parmak ısırtıyor.

'nin attığı   adımlar çıtanın bu noktada da kalmayacağını çok net bir şekilde gözler önüne seriyor. Türk Sivil     en     alımlarına   şirket, filosuna katmak üzere     275     beklerken, sağladığı standartlar     5.  doğru emin adımlarla koşuyor. Çok kısa   içinde bu   da   gövdesine takmayı planlayan şirket, böylelikle     7.   şirketi     olmuş olacak.

Şirket   anlamda   genelinde yankı bulan     yanı sıra      bilinirliliğini arttırmaya yönelikte çok ciddi atılımlar  . FC  ,  United   Shakhtar Donetsk       kulüpleri     anlaşmaları imzalayarak tüm      , reklamlarında  , Kobe Bryant, Lionel  , Caroline Wozniacki   Youssou N'Dour   bir birinden ünlü isimler    hafızalarda her daim   edinmeyi  ...

İşte bu   Haber7 okuyucuları da kayıtsız kalmadı   yapılan ankette  oylar   Türk    'nı ''Yılın Şirketi', çektiği reklam   ise ''Yılın Reklamı''    seçti. Haber7.com okuyucuları tarafından çifte   layık görülen Türk    'nın   ise şirket adına     Hamdi Topçu aldı.

 TAŞIMADA AVRUPA  !

 on yıla bakıldığında Türk    'nın geldiği nokta   bu   hak ettiğini düşündüğünü dile getiren Türk       Hamdi Topçu, bu   motivasyonlarını arttırıp kendilerini daha iyi olmaya ittiğini belirterek, ''Avrupa    ölçeğinde   bütün sıralamalarda hep yukarı çıkan bir Türk     görüyoruz. En   itibariyle Avrupa'da   taşımada   sıraya geçtik. Bu önemli bir sıralama. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha iyi   gelmek için çaba sarf edeceğiz. 'nin dış itibarının  ,   büyüdüğü bir ortamda jeopolitik olarak da çok iyi bir  olan     bir noktayı   hak ettiği   sayısına   için elimizden geleni yapıyoruz.''  .

400     FİLO   GÖKLERİ FETHEDECEK

 dönük alınan kararlar    'nin           şu anda 275'e     teslimini beklediklerini ifade eden Topçu,       şuan da   liste   ise 38     söyledi. Topçu, 2020 kadar bu   da bünyeye katılması halinde  'nin yaklaşık 400     bir filosunun olacağını   gökleri adeta fethedeceğini söyledi.

KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ!

Bu rakamın attıkları adımların ne kadar         neler   çok net bir şekilde ifade ettiğini söyleyen Topçu, '' 2023     2020   kadar olan   şuana kadar  . Tabiki 2023   2008'     birçok revizeden sonra   daha da büyüttük. İnşallah bundan sonra da   geriye doğru     daha da büyümeye doğru revize edilir. Çünkü   şu anda       çok yukarı çıkardı.   edebiliyoruz, sunduğumuz  ,     rakiplerimizden çok iyi.  . Öyle bir noktaya geldik   daha iyi nasıl   noktasında artık kendimizle yarışıyoruz.'' şeklinde  ...

 ÜLKE   

'nin taklit eden   taklit edilen şirket   geldiğini   bundan sonrada yapacağı her iyi şeyin ardında   çalışanlarının olacağını dile getiren Topçu, çıtayı daha iyi noktalara çıkarmak için çalışmaları   belirterek, '' Şu an itibariyle 235    .   103 ülkesine  . Bu   ağı     4.  .  ağı   böyle     ülke     sıradayız. Bu  her ay   bir ülke ilave ederek  . İnşallah yılsonu itibariyle   ülkeye çıkma  var. Çünkü çok   bir hat  . Bütün   seferlerimizin toplandığı nokta 'dan bütün   dağıtım yapıyoruz. ''  .

'NİN AĞI 22   ŞİRKETİ  'A ÇEKTİ

'nin    'a da çok ciddi   ifade eden Topçu,   şirketlerin merkezlerini artık  'a taşımaya başladığını belirterek,     22   şirketin merkezi  'a taşındığını söyledi. Merkezlerini  'a taşıyan şirketlerin bir çoğunun Türk    'nın     sağlayan ağını gördükleri için bu yönde karar aldıklarını sözlerine ekleyen Topçu, ' Artık  'dan    ,  'nin herhangi bir şehrinden çok daha   bir hale geldi. Çünkü 10   batıya   Amerika'ya gidiyorsunuz, doğuya   Çin'e gidiyorsunuz, Kuzey'  bütün İskandinav ülkelerine gidebiliyorsunuz. 3   mesafede     ise 35 ülkeye  .  artık   merkezi    .''  .

   OLAYLARINDAKİ ''DIŞ '' 

   olaylarında 3.  'na karşı açılan pankartlar ve yapılan eleştiriler ile bu eylemlerin arkasında  'un dünya uçuş merkezi olmasına karşı çıkan güçlerin olduğu iddialarına yönelik Topçu, ellerinde böyle bir bilginin olmadığını ancak global ortamda her şirketle rekabet ettiklerini ifade ederek, ''Bu rekabet, rekabet ahlakı çerçevesinde yapılan bir rekabet. Yoksa bizim rekabet ahlakının dışına çıktığımız falan yok. Elimizde bir başkasının da bunun dışına çıktığına dair bir veri yok. THY ilk 6 ayda yolcu sayısını hem iç hatlarda hem de dış hatlarda %26 artıran bir hava yolu şirketi. Yoluna karlı olarak devam ediyor. Ne yaptığını biliyor, iyi bir ekibi iyi bir yönetimi var. Herkes canla başla daha iyi yapmak için çalışıyor. Bizde bu rekabet içinde şirketimizi daha iyi bir yere getirmek için çaba sarf ediyoruz. Tabi engellemeler olacak ama bunları aşacak güçteyiz. Ülke olarak güçlüyüz, ekonomimiz gayet iyi gidiyor. Yeter ki enerjimizi içte değil dışta harcayalım. Türkiye'nin bütün kaybı budur. Türkiye'nin içindeki enerjiyi gerçekten büyümesi, gelişmesine harcadığı dönemlere bakın Türkiye sıçramıştır. Son 10 yılda da baktığımız zaman Türk ekonomisi nereden nereye geldi. İşte bunun anlaşılması daha kolaydır.'' dedi.

TÜRKİYE MERKEZ OLACAKSA 3. HAVALİMANI ŞART!

3. Havalimanı'na karşı çıkanların Türkiye'nin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaktan ziyade çevreci bir mantıkla olaya yaklaştığını dile getiren Topçu, İstanbul'a 3. bir havalimanın şart olduğunu belirterek bunun gerekçelerini şu sözlerle aktardı:

''Bu stratejik bir karardır. Yani ülkelerin ekonomisini, siyasetini etkileyen olaylardır. Havaalanlarının dengeleri nasıl değiştirdiğini zaman zaman görüyoruz. Atatürk havalimanının toplam alanı 10 kilometrekare. Avrupa'da ki küçük havaalanları bile 15 ile 60 kilometrekare arasında değişiyor. Şimdi böyle bir ortamda dünyanın uçuş merkezi olmamız zor. Böyle 10 kilometrelik bir havaalanının İstanbul'u Türkiye'yi taşıması mümkün değil. Biz 2007'den beri Atatürk Havalimanı'nın ne zaman kilitleneceği konusunda görüşler paylaşıyoruz. O yüzden Türkiye gerçekten böyle önemli bir dağıtım merkezi haline gelecekse muhakkak büyük bir havaalanına sahip olması gerekiyor. Bunu da çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekiyor. Ülkelerin havayollarının rekabet içinde olduğu bir ortamda Türkiye'nin bu yarışın dışına kalması mümkün değil.''

HÜKÜMETİN THY'Yİ SATMA GİBİ BİR NİYETİ YOK

Geçtiğimiz günlerde, bazı basın yayın organlarında ''THY satılıyor'' şeklinde çıkan haberlere yönelik Topçu; ''Biz burada şirketi yöneten kişileriz. Şirketin yüzde 49 sahibi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı. Bugüne kadar bu 49' u özelleştirme konusunda devlet tarafından herhangi bir bilgi bize gelmedi, herhangi böyle bir niyet paylaşılmadı. Bu tamamen bizim dışımızda olan bir konu. Aynı zamanda bu haber yalanlandı ve bildiğim kadarıyla hükümetin yüzde 49'u özelleştirme konusunda herhangi bir niyeti yok.

MESSİ VE BRYANT'LI REKLAM THY'NİN DEĞERİNİ ARTTIRDI

THY'nin yaptığı sponsorluklar ve reklamlarında dünyaca ünlü yıldızları oynatması ile ilgili Topçu, ''Çok iyi bir havayolu şirketi hizmet paketi sunabilirsiniz. Ama önemli olan bunun bir marka haline gelmesi. O markanın değeriyle satılması. Yoksa sürdürülebilir bir rekabet içinde olman söz konusu değil. Biz çok iyi bir ürün ortaya koyuyoruz. Uçaklarımız çok yeni, Avrupa'nın en geniş filosuna sahibiz. Uçuş noktası bakımından çok kısa bir sürede ulaştırma imkanımız var. Ama bunların tanıtılması gerekiyor. Daha önceki THY imajının dışına çıkıp bir marka olmuş THY sunumu gerekiyor. Bu sunumunda yolu tanıtımla oluyor. Bu konuyla ilgili çok çalıştık. İyi firmalarla çalıştık, iyi sponsorluklar yaptık. Bu sponsorluklar sadece THY'yi değil Türkiye'yi tanıtıyor. Bu tanıtım filmlerinin hemen hemen hepsini global televizyonlarda gösterime sunuyoruz. Bugüne kadar yaptığımız bu filmler çok beğenildi. Spor çok seyredilen bir şey olduğu için sporun her dalıyla evlere girmeye çalıştık. Spor üzerinden taraftar kimliğiyle bu işe yanaşıldı. Bizde bunu iyi değerlendirdik. Bu da THY'nin marka değerini yükseltti. Çünkü markalı markasız ayrımını ortaya koyduğumuz zaman marka olayı kaliteyi de, karlılığı da etkileyen bir konu. Her zaman daha iyisini yapmaya çalışıyorsun, müşteri memnuniyetine önem veriyorsun. Bizim iddiamız bize bir kere binen yolcunun bir daha tercih etmesiydi. Biz bunu sponsorluklarla başarmış olduk. Bugün artık THY ile uçtum demek bir statü getiriyor. Ama daha iyiyi yapmak için kendi içimizde çaba sarf ediyoruz. Yeni tanıtım filmleri konusunda da çalışmaya devam ediyoruz.'' dedi.

AKLIMIZA GELENİ OYNATIRIZ

 ''Aklınızda, reklam filimlerinde oynatmayı düşündüğünüz ama bir türlü oynatmadığınız bir isim var mı?'' şeklindeki soruya Topçu, (gülerek) ''aklımıza kim gelirse oynatırız'' cevabını verdi.

 BİLET FİYATLARINA MÜDAHALE SÖZ KONUSU DEĞİL

THY'nin bilet fiyatları ile ilgili politikasına yönelik, dinamik bir talebe göre fiyat politikaları olduğunu ve gelir yönetimi konusunda bu fiyatları bilgisayarların otomatik olarak verdiğini ifade eden Topçu;

'' Fiyat konusunda herhangi bir kişinin müdahalesi söz konusu değil. Geçen yıl 250 binin üzerindeki yolcumuzu her şey dahil 49 liraya uçurduk. Bunlar daha önceden alma şartıyla alınan biletler. Zaman kısıtlaması olmayan vatandaşlarımız bu biletleri kullanıyorlar. THY'nin her an promosyon ücretleri var. Takip edildiği zaman yurt içi yurt dışı bu tip promosyonlar yapıyoruz. Ama tabi ticari bir şirket olduğu için kar etmesi gerekiyor. Kar etmediği zaman hem kaliteyle ilgili hem de ulaşım imkânlarını kolaylaştırmak konusunda gelir yönetim politikalarını aktif olarak uygulamaya devam ediyoruz.'' dedi

YÖRESEL ÜRÜNLER SUNULMAYA DEVAM EDECEK

THY olarak asıl misyonlarının yolcuya hizmet olduğunu ve yolcuya hizmet ederken de bu ülkenin değerlerini göstermek için çaba sarf ettiklerini söyleyen Topçu;

''Bu konuyla ilgili de ilk önce ülkemizin çayını ikram ettik, 2003'ten beri THY de artık yerli çay içiliyor. Ondan sonra üzümü tanıttık, fındık ikram etmeye başladık, en son Malatya kayısısını bütün yolcularımıza tanıtımını yapıyoruz. Bu da Türkiye'nin ne kadar zengin tatlara sahip olduğunu talep arttırmaya da ciddi katkıları olduğunu düşünüyoruz.'' dedi. Topçu, bu tip stratejik ve yöreye katkı yapan ürünleri uçaklarda sunmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner411

banner412

banner408banner409